Divadlo Kámen

2024: Julie a Winston - hosté pro intermezza

Hra zahrnuje několik krátkých intermezz. Každý večer je provádí jiný host, který má co říci k tématům a motivům hry a knihy a který během večera jemně dohlíží na řád a strukturu světa. Hostem může být umělec libovolného oboru (tanec, hudba, literatura, výtvarné umění, ...), teoretik (filozof, teolog, ...) či praktik (kněz, lékař, šaman, náčelník, ...). Našimi hosty pro konkrétní večer postupně budou/byli:

Jaroslav Jerry Svoboda a Petr Hamerský (večer 16. února 2023)

Jaroslav Jerry Svoboda je malíř, který během představení bude nejen dohlížet na řád a strukturu světa, ale také namaluje obraz. Něco o Jerryho tvorbě najdete například zde. Během intermezz bude Jerrymu k malování hrát cellista Petr Hamerský, o kterém se dočtete například zde. Znít bude György Ligeti, například jeho Sonáta pro sólové cello.

kamala z tar-is (večer 27. ledna 2023)

Jedna ze zakladatelek spolku Resetheus, který se zaměřuje na obnovu základního vědeckého étosu, transparentnosti a svobody v akademickém výzkumu. Jinak také agentka v cestovním ruchu, pohostinství, řízení eventů; překladatelka a lektorka v oblasti vědomé práce s tělem.

Petr Krohe a Jáchym Krohe (večery 8. prosince 2022 a 18. ledna 2023)

Petr Krohe je muzikoterapeut, hudebník a textař, který hraje ve skupině Starý pole. Během představení se spolu se synem Jáchymem pokusí pozitivně ovlivňovat emoce přítomných herců a diváků. Jáchym Krohe je hudebník, překladatel a člen kapely Dukla. Pracuje především s elektronickými zvuky syntetizátorů.

Petr Oskar Vaněk (večer 25. listopadu 2022)

Petr je scénograf a tvůrce kostýmů. Spolupracuje s Divadelní společností Doktora Krásy, Divadlem Kámen a mnoha dalšími divadelními uskupeními. Je tvůrcem kostýmů a scénografie pro inscenaci 2024: Julie a Winston a při premiéře bude během intermezz hovořit mimo jiné právě o kostýmech a jejich koncepci.

Obrázek z galerie
počkejte prosím...