Divadlo Kámen

Jako (škorperetka)

vysoce stylizované, hudebně činoherní devised dokudrama pro jednoho herce, jeden klavír a tři pěvkyně

Host salónu

Podzimním hostem salónu je k naší radosti Antonín Puchmajer D.S. Jejich operetku jsme viděli loňského jara na festivalu v Písku a zaujala nás zajímavým pohledem na divadlo. Mimo jiné dobře přispěje ke zkoumání našeho tématu sezóny, kterým je (ne)autentičnost. Hlavně se ovšem těším na způsob hledání, který v salónu nemíváme tak často.
Petr O.

obrazek (obrázek zvětšíte kliknutím)

hraje host salónu: Antonín Puchmajer D.S.

předloha: Jakub Škorpil
koncept a režie: Martin J. Švejda
hudba: Sonia Koutová
hrají: Jakub Škorpil, Bára Jonášová, Sonia Koutová, Zuzana Pokorná, Hana Tillmanová

Pražský divadelní soubor Antonín Puchmajer D.S., pokračovatel Kulturně divadelního spolku Puchmajer a divadelního souboru Antonín D.S., přichází po kabaretních programech Kabaret (2010) a Be Pozzy! (2014) a po činoherně-pohybovém pásmu Spánek nikdo nevolá (2013) s inscenací, založenou na životních vzpomínkách jednoho z protagonistů souboru, Jakuba Škorpila, které přetvořil do vysoce umělecky stylizovaného útvaru, příbuzného s životopisnými „operami“ Miloše Orsona Štědroně (Velvet Havel, Kabaret Ivan Blatný, Kabaret Gočár) či díly Aleše Březiny (Zítra se bude, Toufar).

O čem to také je?
Jak se dá od tvůrců čekat, jde o hru s nadstavbou, hru na druhou: výpovědní divadlo v sebeparodii. Tentokrát má ale jejich inscenace zcela nesporné bohatství: hudební stránka, třebas by se parodicky hlásila k opusům Miloše Orsona Štědroně, je nezpochybnitelným hudebním dílem sama o sobě, a to ve velice poučené interpretaci pěveckého tria i osobitém přednesu protagonisty. (divadelní kritik Michal Zahálka)
Obrázek z galerie
počkejte prosím...