Divadlo Kámen

Můj bratr mesiáš - hosté pro intermezza

      česky / english

Hra zahrnuje několik krátkých intermezz. Každý večer je provádí jiný host, který má co říci k tématům a motivům hry. Hostem může být umělec libovolného oboru (tanec, hudba, literatura, výtvarné umění, ...), teoretik (filozof, sociolog, teoretik umění, ...), kdokoli se zajímavými zkušenostmi. Našimi hosty pro konkrétní večer postupně budou/byli:

Lenka von Hinterdorf (večer 8. prosince 2023)

Lenka von Hinterdorf je dlouhodobě spřízněná duše Divadla Kámen, putuje s ním časoprostorem téměř od jeho počátků. Od rolí divadelních si teď dává pauzu v roli milující matky. Ve volném čase je ráda jogínkou, cvičenkou, čtenářkou či výletářkou. Momentálně je její největší vášní kouzlo tvorby oděvů, ráda sleduje, jak se jí pod rukama látky a nitě mění v odění. Při intermezzech během Mého bratra mesiáše bude číst poezii Martina Vopěnky.

Jana Šteflíčková (večer 18. listopadu 2023)

Kytaristka, zpěvačka, písničkářka, herečka, producentka a režisérka filmu Da Rio. O Janě se dočtete například zde.

Anne Katrine Haugen a Liv Hanne (večer 17. října 2023)

Sestry Haugenovy jsou tanečnice, herečky a všestranné performerky z norského Tromsø - největšího severského města, které je daleko za polárním kruhem. Jejich tvorba se pohybuje na pomezí dokumentu a fikce a je výrazně formována jejich severonorskou identitou a prostředím. Snaží se přinášet do divadla každodenní život a divadlo do každodenního života. Večera se zúčastní formou videosekvencí začleněných do hry a následné online debaty.

Divadlo Škola (večer 5. října 2023)

Divadelní studio Škola pořádá divadelní kurzy a připravuje divadelní představení s česky a rusky hovořícími studenty, jejichž rodiny pocházejí z Ruska, Ukrajiny a dalších zemí. Tvorbu a výuku vede režisérka a pedagožka Irina Sleptsova. Při říjnovém představení budou intermezza částečně improvizovaně provádět Dariia Romanko, Yeva Zakcharchenko, Vladimir Vostrikov.

Anna Ptáková, Jan Pták (večer 22. září 2023)

Klarinetistka a skladatelka. Klavírista, klarinetista a skladatel (složil například velkou část hudby k proslulé koncertně divadelní inscenaci Divadla Kámen Mamut mamut). Při intermezzech zazní: Messiaen, Bach, Debussy, Ištván, Poulenc, Pták, Ptáková.

Miroslav Paulíček (večery 15. a 16. června 2023)

Sociolog, vysokoškolský učitel, divadelní performer. Zabývá se mimo jiné sociologií umění, o níž napsal knihu Nikdo se neodváží říci, že je to nudné. Účastní se nejrůznějších odborných i laických diskusí a debat a publikuje články na témata související s různými aspekty umění.

Obrázek z galerie
počkejte prosím...