Divadlo Kámen

Eéliška kolem v Invalidovně

improvizované noční setkání s palčivě hubenou rodinnou historií - zahájení nové sezóny

barokní prostory karlínské Invalidovny

minimalistické řešení prekérní Eéliškovité situace se zvýšenou mírou nejistoty a sníženým vstupným

čtyři herci a jeden hudebník

saxofon, klarinety, fujara, elektronika

Eéliška se vždy vyskytovala na podivných, polorozpadlých, těžko popsatelných a těžko uchopitelných místech s jemně vyzařujícím géniem loci. Tato místa se dosud vždy přenášela do divadelních prostor. Tentokrát se naopak divadlo přenese do takového místa. Tím místem budou vznešené zaprášené prostory karlínské Invalidovny.

obrazek

Eéliška je improvizace jazzového typu. Čtyři herci mají připravené standardy situací a všichni mají na papíře k dispozici něco jako akordy (pokaždé jiné) a něco jako aranžmá (pokaždé jiné). Ani jedno není naprosto závazné, ale standardy, akordy i aranžmá tvoří základ, nad nímž se hledá, ohledává, nahlíží na prostor... Se standardy, akordy (nebo jsou to jen tóniny?) a aranžmá je možné vytvořit určitý rytmus a pohybovat se neznámou krajinou s určitým tvůrčím tápáním.

tentokrát provádějí a jednají: Zdeňka Brychtová, Lenka Chadimová, Kristýna Suchá, Miroslav Paulíček, Petr Odo Macháček

zvukovou stránku tentokrát obstará: Matěj Kratochvíl - akademický etnomuzikolog a lidový hudebník, který spojuje saxofon, klarinety a fujaru s elektronikou a vytváří tak minimalistické plochy (vedle toho působí v duu s Darrellem Jónssonem, v různých cimbálových muzikách a časopise HIS Voice)

VSTUPENKY / úterý 10.9.2019 od 19:30 h / příchod brankou, zahradou a kavárnou u západního křídla Invalidovny (nikoli velkým hlavním vchodem)

obrazek
... skoro každý prázdniny jsme sem skoro všichni ... někdo tady i bydlel, žejo ... někdo tady prostě bydlel ... když se na to teď zpětně dívám, divím se, že se nikdy nikomu nic vážnýho nestalo ... pro Eélišku jsme třeba nebyli dost zajímaví ... pro Eélišku ...

(Invalidovna; foto Divadlo Kámen)
Obrázek z galerie
počkejte prosím...