Tisková zpráva

Divadlo Kámen – pražské autorské divadlo

www.divadlokamen.cz

21.9.2015

 

Divadlo Kámen a diskusní večer na téma „moderní divadlo a role“

 

Praha – Ve čtvrtek 24. září 2015 bude bezprostředně po představení Dopis poslaný poštou probíhat v Divadle Kámen diskuse. DISKUSNÍ VEČER otevře téma „ROLE V MODERNÍ ČINOHŘE“ a pokusí se hledat odpovědi například na otázky: Co dnes v divadle znamená role? Do jaké míry herec hraje roli? Proč role a k čemu slouží?

 

Tento večer budou diskutovat zástupci několika nejen divadelních oborů, například teatrologové prof. Jan Císař a Vojtěch Poláček, divadelnice Miroslava Císařová, publicistka Alena Zemančíková, kněz Josef Čunek, sociolog Miroslav Paulíček, herečka Lenka Chadimová, herec a performer Vladimir Benderski a další.

 

A jak téma role vnímá režisér divadla Petr Odo Macháček, který bude diskusní večer jemně moderovat?

„Role je jedním z mnoha divadelních a společenských pojmů, které vnímáme spíše intuitivně, jejichž vymezení je nepříliš zřetelné a které vnímá každý po svém. Chceme sdílet impulsy k přemýšlení o tom, jak lze hraní rolí využívat, v čem nás omezuje, kdy je vhodné a kdy spíše škodí. Do okruhu otázek patří také základní zamyšlení nad tím, co to role vlastně je. Nemáme ambici dojít k jasným závěrům, chceme rozvířit alespoň nepatrně strukturované uvažování o tomto tématu.“

 

„Diskusní večery - přibližně jeden na podzim a jeden na jaře - jsou jednou z novinek této divadelní sezóny. Jsme na ně zvědavi a chováme naději, že i naši diváci,“ doplňuje Petr Odo Macháček.

 

Více informací na www.divadlokamen.cz

 

Kontakt:

Helena Macháčková

helena.hedvika@divadlokamen.cz

606 167 399