Tisková zpráva                                                                                     zpět na stránku Pro média

Divadlo Kámen – umělecký salón

www.divadlokamen.cz

26.8.2017

 

Divadlo Kámen a rok autentičnosti

 

Praha – Divadlo Kámen v září zahájí 20. kamennou divadelní sezónu a rozhodlo se v ní mimo jiné věnovat tématu autentičnosti. Standardně bude pokračovat v tvorbě a uvádění autorských her, ve vedení salónních debat s tvůrci i pozvanými hosty, novinkou bude pořádání workshopů.

 

Oficiální zahájení proběhne 22.9. od 19:30 představením Přibližně dvaatřicet zubů, které je lehce konceptuální honičkou podmáčenou krajinou s odlesky románu Svatá kniha vlkodlaka, kterou napsal Viktor Pelevin, a v němž stále vytrvale a s chutí vystupuje i divadelní ikona Miloš Horanský. Po představení proběhne salónní debata na téma nemožnosti autentičnosti se sociologem Mirkem Paulíčkem.

 

,,Tématem autentičnosti se zabýváme delší dobu. Když trochu přeženu, je to to jediné, co nás v tuto chvíli na divadle opravdu zajímá. Zároveň nás trápí, a přitom vlastně vzrušuje, že autentičnost málokdo (včetně nás) pozná, špatně se definuje, málokdo ji v umění opravdu hledá. Proto chceme toto téma letos ještě více prozkoumat. Po každém představení plánujeme salónní debatu, ve které téma autentičnosti z různých úhlů pohledu a s různými hosty nastolíme. První z nich proběhne hned na zahájení 22.9. se sociologem Mirkem Paulíčkem, možná lehce pesimisticky na téma „nemožnosti autentičnosti,“ vysvětluje Petr Odo Macháček, umělecký šéf Divadla Kámen.

 

První workshop scénického minimalismu můžete okusit již v sobotu 16.9. při akci Zažít město jinak (a autenticky) u Mazutky (přímo za Divadlem Kámen), které se účastníme.

 

Základní informace o programu divadla do prosince včetně údajů o oslavě 10 let působení ve studiu na karlínské Invalidovně a premiéře (ne)iluzivní a vrcholně autentické hry OK plus F najdete v přiloženém letáku či postupně na www.divadlokamen.cz a FB Divadlo Kámen Praha.

 

 

 

Kontakt:

Helena Macháčková

helena.hedvika@divadlokamen.cz

tel. 775 718 470