Tisková zpráva                                                                                     zpět na stránku Pro média

Divadlo Kámen – umělecký salón

www.divadlokamen.cz

6.11.2017

 

Divadlo Kámen slaví 10 let ve vlastním studiu na Invalidovně

 

Praha – Divadlo Kámen oslaví ve čtvrtek 9.11. své desetileté působení ve vlastním komorním prostoru na karlínské Invalidovně. Oslaví ho nejnovější hrou Přibližně dvaatřicet zubů s prof. Milošem Horanským a jednou z nejstarších her 48 lepáků.

 

Divadlo Kámen vystřídalo během své téměř dvacetileté existence několik prostorů. Zpočátku působilo například v Karlínském Spektru, Žižkovském divadle Járy Cimrmana či Divadle v Celetné. Od roku 2007 pracuje ve vlastním studiu na okraji karlínského sídliště Invalidovna.

 

Šéf divadla Petr Odo Macháček říká: Sídliště Invalidovna je víceméně v centru města – dvě zastávky od Florence, přitom je moderní, dokonce experimentální – v šedesátých letech bylo stavěno jako smělý urbanistický počin. Zároveň je na okraji světa pod hřebenem Vítkova. Tedy zároveň centrum, vyhraněnost i experiment, přesně jak to máme rádi.

 

Na oslavu zahraje Divadlo Kámen dvě představení: nejnovější hru Přibližně dvaatřicet zubů, která vnikla na vzdálené motivy knihy Svatá kniha vlkodlaka od Viktora Pelevina a jejíž součástí jsou improvizované promluvy u sklenky, které vede prof. Miloš Horanský; a téměř nejstarší hru 48 lepáků („15-minutové korektní obchodní jednání ve starém bytě“). Poté proběhne salónní oslava a salónní popíjení nejen na téma příštích 10 let.

 

V rámci Roku autentičnosti, kdy po celou sezónu Divadlo Kámen programově zkoumá pojem autentičnost (viz reportáž na i-DN), jsou diváci zváni na závěrečnou „opileckou performance“, ve které se prověří, zda je na jevišti autentičtější skutečný opilec (bude-li některý k dispozici) nebo opilec divadelní.

 

Více informací na www.divadlokamen.cz a FB Divadlo Kámen Praha.

 

 

 

Kontakt:

Helena Macháčková

helena.hedvika@divadlokamen.cz

tel. 775 718 470