Tisková zpráva                                                                                              zpět na stránku Pro média

Divadlo Kámen – pražské autorské divadlo

www.divadlokamen.cz

24. října 2016

 

Divadlo Kámen a diskuse na téma: Kašle umění na diváka?

 

Praha – Divadlo Kámen uspořádá v pátek 4.11. svůj další diskusní večer. Po kamenné velkohře Mamut mamut se za účasti zajímavých hostů, mezi kterými bude například divadelní režisér Jiří Adámek, kurátor originálních výtvarných projektů Ondřej Horák nebo osobitý hudební skladatel Petr Bakla, pokusí otevřít otázku: Kašle umění na diváka?

 

Divadlo Kámen chce opět předložit téma spojené se svou originální tvorbou a hledajícím uměním. Tentokrát se zcela nekompromisně zeptá, zda umění kašle na diváka; co umělec od diváka očekává; zda má být umění srozumitelné; a co je to vlastně srozumitelnost?

 

Umělecký šéf Divadla Kámen Petr Odo Macháček, který bude diskusi moderovat, dodává: „Snažíme se být na sebe a na diváky nároční ne proto, abychom na sebe nebo na ně kašlali, ale právě naopak: abychom toho sobě i jim co nejvíce nabídli. Při tom je zásadní právě ta otázka srozumitelnosti – jak ji zajistit, kde ji hledat, jaký způsob vnímání a tvoření je pro ni blahodárný?“

 

Mezi hosty se objeví divadelní režisér, šéf katedry režie KALD DAMU a zakladatel autorské divadelní skupiny Boca Loca Lab Jiří Adámek; kurátor originálních výtvarných projektů a autor projektu Artpark při současné výstavě v Galerii Rudolfinum Loni v Marienbadu Ondřej Horák; osobitý skladatel soudobé vážné hudby Petr Bakla.

 

Večer zahájí Divadlo Kámen v 19:30 hodin lehce disharmonickým business dramatem Mamut mamut, k němuž originální a náročnou hudbu složil spolu s Janem Ptákem mezitím zesnulý skladatel Martin Marek. Informace o představení s možností koupě vstupenek najdete na stránkách http://divadlokamen.cz/program.php .

 

 

 

Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen působí ve vlastním divadelním prostoru na sídlišti Invalidovna a zaměřuje se na originální formy moderní činohry otevírající prostor pro vícedimenzionální zážitky, svobodnou interpretaci a nevyhnutelný humor. Pořádá také otevřené diskusní večery zaměřené na moderní divadlo a přednášky o umění. Reportáže z minulých diskusních večerů lze najít zde http://www.divadelni-noviny.cz/divadlo-kamen-postrehy-no-16 .

 

Kontakt:

Helena Macháčková

helena.hedvika@divadlokamen.cz

tel. 775 718 470