Divadlo Kámen

OK plus F - něco o tvůrcích

o extázi směrem dolů, nepožehnané práci, žízni a kompozitní bytosti

obrazekMary Wollstonecraft Shelley – autorka výchozího románu
(30.8.1797 - 1.2.1851)
Jedna z nejvýraznějších ženských osobností romantismu píšící mimo jiné takzvané gotické romány. Jako dcera feministky a spisovatelky Mary Wollstonecraftové a Williama Godwina, anarchistického filosofa, romanopisce a novináře, získala velmi neortodoxní pohled na život, který se zrcadlil jak v její tvorbě, tak v soukromí. Svoje druhé příjmení Shelleyová získala od svého manžela, slavného básníka Percyho Bysshe Shelleyho. Mary se proslavila především románem Frankenstein, který původně vznikl jako výsledek sázky s přáteli a uměleckými kolegy a nyní také inspiroval Divadlo Kámen k vytvoření inscenace OK plus F.

obrazekPetr Odo Macháček – scénář, struktura, režie
Režisér, zakladatel a umělecký šéf Divadla Kámen. Zaměřuje se na technicky náročné oblasti moderní činohry a její nové a opomíjené formy. Pracuje s fyzickým vnímáním činohry a její hudebností, souhrou sil a energií, jevištním i textovým minimalismem, otevřeným osobním herectvím. Rozvíjí různé způsoby kombinace činohry s živou hudbou, poezií, výtvarnem. Pro Divadlo Kámen napsal/zadaptoval/přeložil a zrealizoval kolem 30 inscenací. Je například "Osobností roku 2013" festivalu "...příští vlna/next wave...". V roce 2016 napsal libreto k opeře Táhlý zvlněný pohyb podélného předmětu skladatele Petra Cíglera. Opera byla uvedena v rámci festivalu NODO Dny nové opery Ostrava.

obrazekZdeňka Brychtová – herečka/stvůra
Kmenová herečka Divadla Kámen, herečka kočovného divadla pro děti – Divadlo Koloběžka. Zrealizovala desítky inscenací Divadla Kámen, několik speciálních projektů (operu skladatele Petra Cíglera pro Dny nové opery Ostrava), produkčně spolupracovala se skupinou BocaLocaLab režiséra Jiřího Adámka. Účinkovala v inscenaci Petra Lanty Cesta Emericha Ratha uvedené v červenci 2018 v broumovském klášteře. Připravuje projekt s taneční skupinou Teatro Novogo Fronta, performerem Vladimirem Benderskim a režisérem Šimonem Stiburkem (Relikty hmyzu). Mimo jiné je součástí produkčního týmu Divadla Kámen.

obrazekLenka Chadimová – herečka/stvůra
Kmenová herečka Divadla Kámen, v souboru působí už od roku 2003. Kromě téměř nepřetržité práce pro Divadlo Kámen si pravidelně odskakovala a odskakuje k filmu a televizi (např. Domina, Znamení koně) i k žánrově zcela jinému druhu divadla (divadelní soubor pro děti Jedeme k vám). Specifický způsob práce Divadla Kámen ji však nepřestává fascinovat, oceňuje mimo jiné i možnost neustálého až nekonečného rozvíjení se v mantinelech úsporných prostředků. V roce 2016 se podílela na realizaci opery Táhlý zvlněný pohyb podélného předmětu pod vedením režiséra Petra Oda Macháčka.

obrazekLucie Zachovalová – herečka/stvůra
Divadelní a filmová herečka. Krátce působila v Divadle TaFantastika. V současné době je kmenovou herečkou Divadla Kámen. Jako herečka vystupovala ve studentských i jiných filmech studentů FAMU a managementu umění VŠE. Účastnila se dalších projektů například s režisérem Petrem Lantou (inscenace Cesta Emericha Ratha v broumovském klášteře, inscenace Lebka z Connemary vytvořená speciálně pro Divadlo U mostu v Permi ruského režiséra Sergeje Fedotova). Studuje Katedru výchovné dramatiky v rámci CŽV na DAMU.

obrazekOlga Ježková – herečka/stvůra
Herečka, hudební skladatelka, bývalá předsedkyně Společnosti českých skladatelů, pracovala jako pedagog na ZUŠ a St. konzervatoři, dnes je redaktorkou stanice D dur Českého rozhlasu, spolupracuje s Divadlem Kámen od roku 2016.


obrazekMiroslav Paulíček – herec/tvořitel
Herec, autor a sociolog. Je kmenovým hercem Divadla Kámen. V roce 2015 založil s básníkem Martinem Vávrou autorské Divadlo Neslepýš. Sociologii v různých formách přednáší v Ostravě a v Praze, zabývá se mimo jiné sociologií umění, o níž napsal knihu Nikdo se neodváží říci, že je to nudné. Účastní se také panelových diskusí a debat na témata související s různými aspekty divadla a umění.


obrazekMartin Poláček – herec/tvořitel
Profesí architekt v atelieru majo architekti, herec ve volném čase. Působil v divadelním spolku Vydrž! a posléze v Divadle Potrvá. Jako doktorand na fakultě architektury se věnoval tématu bydlení bez aut. V minulosti tvořil interaktivní objekty a instalace. Rád si zahraje na piáno a ukulele.


obrazekVojtěch Poláček – herec/tvořitel
Teatrolog, historik umění, dramatik, režisér, herec. Pět let pracoval jako vedoucí Divadelního oddělení Národního muzea. Odborně se zaměřuje zejména na divadelní architekturu a scénografii. Píše články, knihy a autorsky se podílí na přípravě výstav. Prakticky se divadlu věnoval v Útvaru totálního divadla Vydrž! a v Divadle Potrvá.


obrazekMonika Piecuch Roženková – autorka kostýmů
Módní návrhářka, kostýmní výtvarnice, majitelka módní značky MonaRosa. Spolupracovala na třech inscenacích režiséra Martina Vokouna v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla. Spolupracovala na divadelních projektech Pražské konzervatoře, s karlovarským Divadlem Dagmar, sokolovským Divadlem bez zákulisí. Podílela se na různých projektech studentů pražské DAMU a HAMU. Pro Divadlo Kámen vytvořila kostýmy pro hru OK plus F uvedenou v roce 2017.

obrazekHelena Macháčková – manažerka divadla
Vytváří kompletní organizační a administrativní zázemí Divadla Kámen. Dramaturgicky je odpovědná především za jeho vzdělávací aktivity – debaty, workshopy, přednášky a vycházky zaměřené na umění v širších kontextech a souvislostech, dále za výstavy v prostorách divadla. Je editorkou knihy Divadlo Kámen 1998 – 2012 a dvou map Umělecká díla ve veřejném prostoru sídliště Invalidovna a Umělecká díla na sídlišti Ďáblice.

obrazekBlanka Křemenová – PR a propagace
Po ukončení studií na Západočeské univerzitě v Plzni začala spolupracovat s Divadlem J. K. Tyla a následně s dalšími umělecko-kulturními subjekty v oblasti marketingu a PR, produkce, mezinárodních vztahů, výtvarných uměleckých oborů a kurátorské činnosti. V roce 2016 začala spolupracovat s RockOperou Praha a DIVADLEM POD KLOBOUKEM. Blanka je členkou umělecké skupiny IN NOMINE a projektu 12x Hrabě: to VY. Ačkoliv se profiluje především v rovině arts managementu, stále více času věnuje autorské malířské tvorbě, grafice a scénografii.

Obrázek z galerie
počkejte prosím...