Divadlo Kámen

inspirace současnou literaturou

Co je nového

počkejte prosím...

obrázek k příspěvku
Autorské čtení Jáchyma Topola
23. ledna 11 minut po představení S citem bude Jáchym Topol autorsky číst ze svého románu Citlivý člověk. Právě touto knihou je hra S citem inspirovaná. Uvidíme, zda dojde k prolnutí slov a vizí a k prozkoumání dalších vrstev obou dílů večera.
15.1.2020
obrázek k příspěvku
Třikrát láska - vánoční dárkový poukaz
Přejete-li si jednoduše vyřešit komerční stránku Vánoc a zároveň i naznačit jejich duchovní stránku, máte jedinečnou možnost darovat svým blízkým poukaz na tři představení podle volného výběru od ledna do června: TŘIKRÁT LÁSKA; všechny tři hry se zabývají láskou, každá z jiného kamenného pohledu; informace a objednání zde
4.12.2019
obrázek k příspěvku
S citem
Právě provádíme premiérovou sérii díla S citem, oslavné písně o nefatální fragmentaci myšlení, jiskřivě bahnivé posázavské love story na půdorysu románu Jáchyma Topola Citlivý člověk, s osmnácti sklenkami, dvěma notovými stojánky, obloukovou pilou a designovou kozou z lesklého kovu.
28.11.2019
obrázek k příspěvku
divadlo a svoboda, DK a Noc divadel 2019
16. listopadu hrajeme OK plus F, tentokrát při příležitosti Noci divadel, která má letos podtitul Divadlo a svoboda; proto se po divadle rozvine salónní debata na téma Frankenstein a svoboda - svoboda (divadelního) umělce v současném Česku; debaty se zúčastní dva zajímaví sociologové, kteří zkoumají mimo jiné různé aspekty umění.
7.11.2019
obrázek k příspěvku
po dlouhé době 32 zubů
Ve čtvrtek 31.10. provedeme po více než roce převážně radostnou nedokonalou proměnu nazvanou Přibližně dvaatřicet zubů. Stejně jako dříve bude i uprostřed mateřské přestávky hrát Lenka Záveská a řeč u sklenky povede stejně jako dříve profesor Miloš Horanský.
26.10.2019
obrázek k příspěvku
podzimní Frankenstein
V neděli 6.10. od 19:30 hrajeme frankensteinovskou baladu OK plus F jako součást uzavření outdoorové sezóny (a tedy otevření té indoorové) v Praze 8.
1.10.2019
obrázek k příspěvku
sezóna 2019/20 zahájena invalidovnou a vraždou
Sezónu jsme zahájili improvizací ve formátu definovaném jako Eéliška kolem v omšele vznešených prostorách karlínské Invalidovny. Poté jsme provedli premiéru upírské burlesky o otrávení Sergeje Skripala definované jako Vražda u katedrály.
27.9.2019
obrázek k příspěvku
o prázdninách vycházky a v září premiéra
K poslednímu představení sezóny dojde během večera letního slunovratu. V červenci vás hezky zveme na prázdninové vycházky po Olšanských hřbitovech, které se udějí 23. a 30. července. Novou sezónu začneme premiérou: na 19. září připravujeme burleskní upírskou baladu Vražda u katedrály.
18.6.2019
obrázek k příspěvku
OK plus F plus improvizovaný salónní doplněk
Ve čtvrtek 6. června po představení OK plus F provedou improvizátoři Jelen, Ricardo a Pavel parafrázi právě prožité události; inscenaci OK plus F uvidí poprvé v životě, potom na ni budou okamžitě reagovat. Budou zpracovávat okamžité estetické, etické i významové dojmy, popasují se s minimalistickou improvizací, možná se i rozplynou v konkrétním či abstraktním improvizačním odpoutání.
31.5.2019
obrázek k příspěvku
42 zubů a Jindřich Lerch
V neděli 26. května budeme hrát Přesně 42 zubů; po představení se díky laskavé majitelce soukromé sbírky fyzicky setkáme s obrazem, který ve 42 zubech hraje podstatnou virtuální roli; historička umění Lucie Váchová při této příležitosti pohovoří o tvorbě jeho autora Jindřicha Lercha
21.5.2019
Obrázek z galerie
počkejte prosím...