Divadlo Kámen

umělecký salón

Co je nového

počkejte prosím...

obrázek k příspěvku
salónní pašijový týden
K přípravě na letošní Velikonoce přispějeme salónním pašijovým týdnem. Nejprve 11.4. zahrajeme svou poměrně starou hru Deus ex offo, která je volným promítnutím velikonočního utrpení do civilizace advokátů, psychiatrů, ombudsmanů, jakýchsi slečen a jakýchsi služebnic. Poté 16.4. zahraje salónní host Divadlo V.A.D. životopisnou koláž o Daniilu Charmsovi a jeho době nazvanou Charmsovy pašije, v níž se velikonoční příběh odráží sice nepřímo, ale o to intenzivněji.
3.4.2019
obrázek k příspěvku
Rozkoš z opakování
V sobotu 30. dubna se zřejmě rozpustíme v rozkoši z opakování. Při představení Asi ani zahrada bychom měli zažít minimalistickou saxofonovou a další dechovou hudbu společně s divadlem vysokého stupně čistoty. Hudbu provede Matěj Kratochvíl, akademický etnomuzikolog, který spojuje saxofon, klarinety a fujaru s elektronikou a vytváří tak nečekané zvukové plochy.
20.3.2019
obrázek k příspěvku
přednáška o minimalismu v hudbě
Součástí kurzu minimalistického herectví o víkendu 23.-24 února, který pořádáme ve spolupráci s NIPOS, bude v sobotu 23.2. od 19 h přednáška o minimalismu v hudbě (včetně mnohých ukázek a komentářů). Provede ji Matěj Kratochvíl, hudebník a hudební publicista, mj. jeden z tvůrců časopisu HIS Voice. (vstup je volný)
19.2.2019
obrázek k příspěvku
kurz divadelního minimalismu
O víkendu 23.-24 února pořádáme ve spolupráci s NIPOS první víkendový kurz minimalistického činoherního herectví. Budeme se věnovat nejen různým postupům, ale nabídneme také svůj pohled na divadlo - dramatickou situaci, jednání a další parametry herecké práce. Kurz je vhodný pro herce všech zaměření a stupňů pokročilosti, neboť obohacení o minimalistické prvky se všeobecně hodí. Povedou ho Petr O. a Zdeňka B. Informace najdete zde.
3.2.2019
obrázek k příspěvku
Pražská města – pokračování cyklu přednášek
Po loňském Karlínu, Libni a Vysočanech letos pokračujeme v cyklu přednášek a vycházek o pražských městech. Nyní podrobně rozebereme vznik, vývoj a zajímavosti Královských Vinohrad a Žižkova. Přednášet a provázet bude historik umění Jakub Synecký.
29.1.2019
obrázek k příspěvku
máme nového mediálního partnera
V novém roce se těšíme také na radostnou spolupráci s portálem informuji.cz, který je naším novým mediálním partnerem. Těšíme se, že nám pomůže nejen dávat vědět o našich projektech, ale také vyjadřovat naše různorodé a občas i zamotaně se proplétající myšlénky, které míváme na srdci a v hlavách.
17.1.2019
obrázek k příspěvku
nový rok a nový salón
Těšíme se na radostné setkávání v novém roce. Nový rok je mimo jiné ideální příležitostí ke vstupu do salónu Divadla Kámen nebo obnovení členství v něm, které má nesmírné výhody. Program na úvodní měsíce se už objevil na těchto stránkách, během roku plánujeme mimo jiné dvě premiéry, několik hostů salónu, další salónní debaty i salónní přednášky. Salón má navíc mnohé zajímavé vlastnosti.
7.1.2019
obrázek k příspěvku
nové obrázky a starý trailer
Lukáš Fenzl vytvořil nové fotografie z nové hry Přesně 42 zubů, do které se naplno pustíme od ledna a pro kterou jsme před časem dokonce připravili trailer. Lukáš fotil jako obvykle během jedné z vyostřených generálních zkoušek, které jsou k focení vhodné.
1.12.2018
obrázek k příspěvku
Karkulka a 20 let divadla
Ve čtvrtek 29.11. uvedeme 70. reprízu Karkulky. Po divadle minimalisticky oslavíme 20 let existence DK. Dort bude. K tomuto výročí jsme instalovali výstavu fotek Kristýny Suché a Lukáše Fenzla z her DK a trochu jsme aktualizovali heslo Divadlo Kámen na Wikipedii.
25.11.2018
obrázek k příspěvku
OK plus F s debatou o monstróznosti
Ve středu 21.11. uvedeme na nějakou dobu poslední frankensteinovskou baladu OK plus F. Po divadle si také salónně podebatujeme na téma (ne)monstróznosti našeho bytí a žití. Takovou salónní debatu jsme možná měli naplánovat už dávno, ale měli jsme řadu urgentních estetických otázek. Teď máme tedy výjimečně tuto etickou či existenciálně zamotanou otázku.
19.11.2018
Obrázek z galerie
počkejte prosím...