Divadlo Kámen

umělecký salón

Co je nového

počkejte prosím...

obrázek k příspěvku
Debata o (ne)iluzivnosti pašijové hry
V předvečer Velikonoc (22. března) pokračuje jaro (ne)iluzivnosti v Divadle Kámen pašijovým příběhem o nezvykle přímé cestě ke štěstí Deus ex offo a poté salónní debatou na téma (ne)iluzivnosti pašijové hry. Zúčastní se například Jaroslav Krček, skladatel, dirigent, autor cyklu Hořické pašije; Jaroslav Kernal, starší sboru Biblické církve Praha; Michal Hvězda, kazatel Církve čs. husitské.
10.3.2018
obrázek k příspěvku
Kamenné jaro (ne)iluzivnosti: zahájení
Ve čtvrtek 22. února zahájíme salónní jaro (ne)iluzivnosti, a to právě "neiluzivním dobrodružstvím" zvaným OK plus F a poté salónní debatou se základní otázkou: posílí iluzi její popírání? Zúčastní se například teoretikové Jan Císař a Martin Pšenička, pozvánku najdete například zde.
14.2.2018
obrázek k příspěvku
Mapa: Umělecká díla na sídlišti Ďáblice
Na konci roku 2017 jsme vydali mapu uměleckých děl na sídlišti Ďáblice, která mimo jiné upozorňuje na zcela ojedinělou a z velké části dochovanou výzdobu vstupních hal obytných domů. Mapa tentokrát vznikla za podpory Městské části Praha 8 a volně navazuje na mapu děl na sídlišti Invalidovna.
11.1.2018
obrázek k příspěvku
Premiéra: OK plus F
V pátek 8. prosince vyvrcholí náš podzim autentičnosti premiérou pečlivě připravovaného díla OK plus F. Věříme, že přineseme nové pohledy na kompozitní bytosti, stvoření a stvůry. Učiníme také první krok k serióznímu zahrávání si s (ne)iluzivností divadla. Pozvánku najdete například zde.
7.12.2017
obrázek k příspěvku
Členství v salónu v dárkovém balení
Uvažujete o tom, že někoho ze svých blízkých učiníte členem salónu? Připravili jsme pro Vás dárkové vánoční balení. To navíc k členství v salónu na rok 2018 obsahuje i nástroje pro alkoholový hit této sezóny: whisky na kamenech. Sklenka i kameny jsou nejvyšší skelnokamenné kvality i autentické skelnokamenné barvy. (návod k objednání najdete zde)
24.11.2017
obrázek k příspěvku
10 let na okraji sídliště Invalidovna
Ve čtvrtek 9.11.2017 oslavíme překvapivých 10 let existence studia Divadla Kámen na okraji sídliště Invalidovna. Provedeme nejnovější a jednu z nejstarších her, popijeme dobré nápoje a budeme předestírat salónní vize o příštích 10 letech.
4.11.2017
obrázek k příspěvku
Urban Lines
Od září hostí šedé stěny naší kavárny čtyři betonové reliéfy sochaře Jaroslava Chramosty. Vybízejí nás, abychom přistoupili co nejblíže, hledali, navazovali dialog s krajinou betonové strukturální plochy... Trochu více o sérii lineárních reliéfů či autorovi najdete zde a zde.
1.11.2017
obrázek k příspěvku
Bratislava: A4
Před pár dny jsme hráli Asi ani zahradu v bratislavském prostoru A4, a náš dojem byl, že kolem A4 je komunita otevřených lidí, která se nebojí neobvyklých forem nebo obsahů. Po příjemné noci v dotyčném baru jsme poznali proslulou Petržalku (která není bez souvislosti s naší Invalidovnou, ač je 27x větší) včetně temného fragmentu metra z osmdesátých let s mimořádnou akustikou.
18.10.2017
obrázek k příspěvku
Host salónu: Škorperetka
Podzimním hostem salónu je naše oblíbená skupina Antonín Puchmajer D.S., která 17. řijna provede hudebně činoherní devised dokudrama pro jednoho herce, jeden klavír a tři pěvkyně s názvem Jako a označením žánru škorperetka. Těšíme se na jedinečný puchmajerovský způsob divadla; informace najdete ZDE nebo ZDE.
10.10.2017
obrázek k příspěvku
Podzim autentičnosti
Během nadcházející sezóny 2017-18 se v salónu zaměříme na různé (ne)možnosti autentičnosti. Tomuto částečně neuchopitelnému jevu budeme věnovat různé debaty a texty. Hlavním médiem průzkumu bude samozřejmě divadlo - včetně prosincové premiéry hry OK plus F, která bude naším krokem k méně iluzivnímu (a snad i více autentickému) divadlu.
14.9.2017
Obrázek z galerie
počkejte prosím...