Divadlo Kámen

umělecký salón

Co je nového

počkejte prosím...

obrázek k příspěvku
Salón a jeho členové
Divadlo Kámen, které nedávno zjistilo, že je vlastně uměleckým salónem, nabízí lidem, kteří k němu mají určitý vztah, aby se stali členy salónu. Toto nesmírně atraktivní členství si člověk může sjednat osobně na kterémkoli představení počínaje Asi ani zahradou 9. března nebo virtuálním způsobem.
6.3.2017
obrázek k příspěvku
Premiéra - Přibližně dvaatřicet zubů
ve čtvrtek 23. února poprvé zahrajeme Přibližně dvaatřicet zubů. Zajímavosti: odlesky románu Svatá kniha vlkodlaka, který napsal Viktor Pelevin / do inscenace jsou včleněna krátká improvizovaná pojednání u sklenky (pojednávat bude profesor Miloš Horanský)
10.2.2017
obrázek k příspěvku
Mapa uměleckých děl v okolí Divadla Kámen
V návaznosti na záchranu betonové prolézačky "Slepička" jsme vydali mapu s přehledem uměleckých děl ve veřejném prostoru pražské Invalidovny, tedy v našem nejbližším okolí. Obsahuje základní údaje o téměř dvaceti zachovaných i nezachových dílech vznikých od 60. let do současnosti. K dostání je za 20 Kč například na našem kamenném baru.
7.1.2017
obrázek k příspěvku
Mamuti a lidi, diskusní večer a derniéra
Kašlou mamuti na lidi? Večer 4. listopadu obnovíme velkohudební business drama Mamut mamut a po představení budeme při diskusním večeru debatovat na téma "Kašle umění na diváka?". Večer 24. listopadu potom Mamuta mamuta slavnostně uložíme do věčného ledu, rozprodavše v dražbě hlavní rekvizitu celé velkoinscenace: hromadu kovového harampádí. (záznam z diskuse zde)
31.10.2016
obrázek k příspěvku
Jindřich Lerch: Všechno je jinak
V industrializující kavárně visí od října dva poměrně rozměrné poměrně podobné a přitom zcela jiné zcela abstraktní obrazy. „Tvorbu beru jako dialog, plátno je mým partnerem k rozpravě. Nevím přesně, kam se dostanu, plány jsou jen v hlavě a nemají pevných kontur. Drama, napětí při tvorbě, je to, co mě nejvíc vzrušuje,“ říká autor Jindřich Lerch. Recenzi Lucie Váchové najdete zde. Krátký rozhovor s autorem najdete zde.
26.10.2016
obrázek k příspěvku
Otázky a obrázky
Na industrializující zdi chodby divadla jsme při příležitosti začátku sezóny pověsili různé bíločerně napsané otázky. Rádi bychom jimi sebe i své hosty naladili na způsob hledání skrze estetiku, který provozujeme. Ještě raději než tyto otázky bychom na zeď dali ty nevyslovitelné, ale neumíme je vyslovit... Proto naproti textům visí také obrazy.
29.9.2016
obrázek k příspěvku
Sezónu zahájí korporátní prorok & friends
Korporátní prorok, gorril, mlčící barman, křičící tlumočník a různobarevné dámy v existenciálním nebezpečí zahájí 15. září od 19:30 novou kamennou sezónu. Provozovat se bude naše oblíbená hra Dopis poslaný poštou. Začátek sezóny oslavíme po představení minipřednáškou na téma betonových prolézaček jako svědectví umělecky pulsujících šedesátých let.
13.9.2016
obrázek k příspěvku
Už k nám jezdí i čtyřiadvacítka
Tramvaj číslo 24 je nyní další linkou, kterou se k nám dostanete. Přibyla k metru B a našim dosavadním linkám 3 a 8. Decentní vtip je v tom, že linka 3 bude jezdit méně často, takže počet tramvají na naší zastávce zůstává stejný. Dopravní dostupnost Kamene je ovšem i tak vynikající. Jako přídavek máme nové velkolepě dimenzované nástupiště. Více o pražských tramvajích od letošního září například ZDE.
30.8.2016
obrázek k příspěvku
Piknik na konci léta
Piknik na konci léta se tento rok odehraje 27. srpna na hradu Budeč, kde se nachází nejstarší dosud stojící kostel v Čechách. Zveme všechny lidi dobré i středně dobré vůle a všechny zájemce o historii umění a vyznavače dobrého jídla v přírodě, jakož i všechny, kteří o smyslu historie umění a dobrého jídla pochybují, na již 15. tradiční piknik. Více například ZDE nebo ZDE.
10.8.2016
obrázek k příspěvku
Táhlý zvlněný pohyb
Táhlý zvlněný pohyb podélného předmětu - operu Petra Cíglera - jsme koncem června hráli v Ostravě při festivalu NODO (New Opera Days Ostrava). Dílo se snad celkem podařilo, recenze jsou například ZDE nebo ZDE, audio a videozáznam celé opery je ZDE. Mnohé zpěvy nám dosud znějí (převážně libě) v uších, mnohé barvy a tvary máme dosud před očima.
13.7.2016
Obrázek z galerie
počkejte prosím...